شماره تماس:(+98)9907076425

چاپ سه بعدی قطعه مادر(اصلی) جهت تولید انبوه


  همان‌طور که پیداست، روند ساخت محصول جدید برای عرضه به مشتریان، طراحی محصول نام دارد. البته این تعریف بسیار پیش‌پا افتاده است. طراحی محصول مفهوم گسترده‌ای است که با تولید اصولی و توسعه‌‌ی ایده‌ها به خلق محصولات جدید می‌انجامد. کارشناسان طراحی روی مفاهیم و ایده‌ها کار می‌کنند و در نهایت آنها به اختراعات و محصولات ملموس تبدیل می‌شوند.

 

 

 

 

 

کارشناس طراحی محصول برای خلق این محصولات با هنر، علم و فناوری سروکار دارند. در حال حاضر با کمک ابزارهای دیجیتالی و تکنیک‌های توسعه‌ یافته و روبه‌رشد نیاز به تشکیل تیم‌های بزرگ کاهش یافته و امکان شبیه‌سازی محصول قبل از ساخت آن فراهم شده است.

 

هنر و پرینت سه بعدی ، قالگیری رزین و پرینتر سه بعدی در شیراز

یکی از عواملی که باعث سرعت چشمگیر تولیدات و تنوع آنها شده، استفاده از نرم افزارهای صنعتی قدرتمندی نظیر نرم افزارهای چون CATIA، SOLIDWORKS، RHINO و ... هستند که طراح به راحتی میتواند مدلهای مورد نظر را طراحی و سپس از جهات مختلف بهینه کند ؛ همچین استفاده از پرینترهای سه بعدی از دیگر عوامل این تاثیرگذاری میباشد. پس از طراحی و مدلسازی در نرم افزار نوبت به ساخت مدل میرسد که بتوان به صورت فیزیکی نیز آن را مورد بررسی قرار داد؛ پرینت سه بعدی از جمله سریعترین، ارزانترین و رایج ترین روشهای ساخت نمونه اولیه می باشد.

ماکت حافظیه پرینتر 3بعدی شیراز

یکی از موارد کاربردی پرینترهای سه بعدی در صنعت، ساخت نمونه اصلی جهت ریخته گری صنعتی می باشد.

در گذشته نه چندان دور به کمک دست و چوب مدلهای اصلی برای  قالب گیری ریخته گری را می ساختند . اما امروزه پس از ظهور کامپیوترها و پیشرفت تکنولوژی که قطعا یکی از مهمترین آنها در زمینه ساخت و تولید ، پرینترهای سه بعدی می باشند به دلیل کاهش هزینه  و همینطور کاهش زمان ساخت ، این تکنولوژی در صنعت ریخته گری بسیار مورد استفاده گرفته است.

قطعات مینیلتوری پرینت سه بعدی شیراز