شماره تماس:(+98)9907076425

نمونه سازی سریع


زمان و هزینه بالای ساخت قالب ، قطعا جزو مهم ترین مواردی هستند که باعث می شود یک تولید کننده قبل از ساخت قالب  یک یا چند نمونه از قطعه و مدل خود را تولید کند تا از جهات مختلف به صورت فیزیکی آن نمونه را بررسی کند؛

تا اگر عیب و ایرادی در ظاهر و یا کارکرد قطعه خود مشاهده کرد با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن آن را برطرف کند و از هزینه های بسیار بالای تغییر و یا اصلاح قالب درهنگام تولید اجتناب کند.

پرینت 3بعدی هردیس شیراز

در ساخت نمونه بالا از مواد PLA  که یکی از رایج ترین و محبوبترین مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی می باشد استفاده شده است.

پرینت سه بعدی در شیراز هوردیس

 

از آنجایی که قطعات پرینت سه بعدی به صورت لایه به لایه ساخته می شوند، برای ساخت هر لایه نیاز به یک لایه زیرین است که لایه جدید روی آن ساخته شود. بسته به تکنولوژی پرینت سه بعدی و پیچیدگی مدل سه بعدی، این مسئله به این معناست که پرینت سه بعدی قطعه نیازمند سازه ساپورت است . در تضویر بالا سپورتها را در زیر قطعه نزدیک یه صفحه کار مشاهد میکنید .

ساپورت صنعتی شیراز پرینت سه بعدی

هنگام انتخاب تکنولوژی های پرینت سه بعدی ای که می خواهید قطعه تان را با آن بسازید درنظر گرفتن ساپورت و تاثیری که سازه ساپورت این پرینتر سه بعدی روی ساخت قطعه تان می گذارد از اهمیت بالایی برخوردار است. سازه های ساپورت معمولا روی سطح قطعه تاثیر می گذارند، با کندن ساپورت ها جای آنها روی قطعه می ماند،  جای این ساپورت ها باید با پست پروسس از قطعه محو شود .

طراحی 3بعدی در شیراز