شماره تماس:(+98)9907076425

قاب پریز

2021-01-02 16:42:17 | هوردیس

قاب پریز


همان‌طور که پیداست، روند ساخت محصول جدید برای عرضه به مشتریان، طراحی محصول نام دارد. البته این تعریف بسیار پیش‌پا افتاده است. طراحی محصول مفهوم گسترده‌ای است که با تولید اصولی و توسعه‌‌ی ایده‌ها به خلق محصولات جدید می‌انجامد. کارشناسان طراحی روی مفاهیم و ایده‌ها کار می‌کنند و در نهایت آنها به اختراعات و محصولات ملموس تبدیل می‌شوند.

کارشناس طراحی محصول برای خلق این محصولات با هنر، علم و فناوری سروکار دارند. در حال حاضر با کمک ابزارهای دیجیتالی و تکنیک‌های توسعه‌ یافته و روبه‌رشد نیاز به تشکیل تیم‌های بزرگ کاهش یافته و امکان شبیه‌سازی محصول قبل از ساخت آن فراهم شده است.

پس از طراحی بورد الکترونیک و سایر مدارات یک محصول الکترونیکی ، نظیر تلفن ، جعبه کنترل مدار ، جعبه کنترل مدار خانه های هوشمند ، دستگاه بارکدخوان و ... نوبت به طراحی و مدلسازی جعبه یا محفظه این تجهیزات می رسد ، که شاید هنگام فروش محصول اولین موردی باشد که در چشم مشتری خودنمایی میکند؛ پس طراحی ظاهر جعبه یا enclosure یک محصول الکترونیکی پس از کارایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از عواملی که باعث سرعت چشمگیر تولیدات و تنوع آنها شده، استفاده از نرم افزارهای صنعتی قدرتمندی نظیر نرم افزارهای چون CATIA، SOLIDWORKS، RHINO و ... هستند که طراح به راحتی میتواند مدلهای مورد نظر را طراحی و سپساز جهات مختلف بهینه کند ؛ همچین استفاده از پرینترهای سه بعدی از دیگر عوامل این تاثیرگذاری میباشد.
پریت3بعدی در شیراز