شماره تماس:(+98)9907076425

چگونه طلا و جواهرات سفارشی تولید کنیم

چگونه طلا و جواهرات سفارشی تولید کنیم| هوردیس

چگونه طلا و جواهرات سفارشی تولید کنیم

جواهرات و لوازم مربوط به مد جزء ساده ترین اشیاء برای تولید با استفاده از پرینترهای سه بعدی طلا و جواهر می باشند که طراحی و چاپ سه بعدی آن ها ساده می باشد.

فایل های جواهرات چاپ سه بعدی را از کجا دانلود کنیم؟

بسیاری از منابع آنلاین در این حوزه، دامنه گسترده ایی از فایل های سه بعدی برای جواهرات را فراهم می کنند. Thingiverse و Cults3D دارای صدها نوع مختلف از طرح می باشند که به شکل رایگان یا با هزینه ای پایین قابل دانلود می باشند.

در بسیاری از موارد شما می توانید با طراحان رابطه برقرار کنید و مشخصات دقیق و دلخواه خود را درخواست کنید. پیش از چاپ فایل سه بعدی جواهرات، مهم ترین موضوعی که باید بررسی شوند، مقیاس مدل و تعیین جهت آن بر روی صفحه پرینتر سه بعدی می باشد.

مطالعات موردی: زمانی که جواهر سازان معروف از چاپ سه بعدی در طراحی و تولید استفاده می کنند.

Boltenstern

ماری بولتنسترن، دختر مالک جواهر فروشی بولتنسترن در وین، اتریش تصمیم گرفت تا از چاپ سه بعدی برای خلق قطعاتی منحصر به فرد استفاده کند. مجموعه “Resonance” به نحوی طراحی شده است تا قطعــه جواهـر به شکل کامل بخشی از بـدن که آن را می پوشاند، را مورد انطباق قرار دهد. این قطعات چاپ شده به شکل سه بعدی از جواهرات از ده ها مقیاس چاپ شده سه بعدی کوچک تشکیل شده است که به یکدیگر متصل می شوند تا به شکل روان در اطراف بدنه قطعه حرکت کنند.

وی برای خلق این مقیاس ها یا کاشی ها، از یک چاپگر سه بعدی فلزی استفاده کرد.خلق این قطعه منحصر به فرد از جواهرات با وجود این الگوهای پیچیده توسط دست به شدت زمان بر و هزینه برتر بود.

مهم است که به یاد داشته باشید که چاپ سه بعدی به قصد جایگزینی جواهرسازان خلق نشده است بلکه این تنها یک ابزار جدیدی است که به جواهرسازان اجازه می دهد تا خلاقیت را در فرایند تولید و طراحی گسترش دهند و فازهای تولید و طراحی را بهبود ببخشند.

الماس های Graff

گروه دیگری که از پرینت سه بعدی استفاده کردند تا قدم بزرگی در مسیر خود به سمت تولید جواهرات عالی بردارند، گروه معروف الماس های Graff می باشد. رئیس امور فناوری آنها، سم شری در این باره می گوید: ” این ماشین ها فراتر از آنچه چشم انسان می تواند ببیند و آنچه دست انسان با یک قالب اره می تواند انجام دهد، انجام می دهند.” در باب Graff Diamonds، این الزامی است که کارگران آنها به شکل سنتی تعلیم ببینند و از چاپگرهای سه بعدی طلا و جواهر به عنوان ابزاری استفاده کنند تا اشکال پیچیده و چالش برانگیزتر را خلق کنند.

مطابق با گفته های آنان، بهترین جواهراتی که با استفاده از چاپ سه بعدی خلق کرده اند را می توان در مجموعه Snowfall Collection یافت. این قطعات برای اولین مرتبه در رزین مایع با استفاده از فناوری SLA و سپس با طلای با کیفیت بالا خلق شده اند.

دقت ارائه شده توسط پرینترهای سه بعدی به شرکت Graff Diamonds اجازه داد تا هنر و مهارت هایشان را به مرحله بعد ببرند. و همانطور که آقای گراف، رئیس شرکت می گوید ” اگر با فناوری همراه و هم قدم نباشید، در نهایت از قافله تجارت خود عقب خواهید ماند.”