شماره تماس:(+98)9907076425

3D Print  ،پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی دستگاهی ست که بوسیله آن می توان از فایلهای سه بعدی دیجیتالی، نمونه های سه بعدی واقعی ساخت.

پرینت سه بعدی یکی از روش های نمونه سازی سریعِ ساخت اشیای سه بعدی است. در پرینت سه بعدی، خلق اشیاء سه بعدی از مدل های سه بعدی طراحی شده توسط نرم افزارهای سه بعدی صورت می گیرد. مدلهای طراحی شده توسط نرم افزارهای سه بعدی موجود در بازار انجام شده و سپس این فایلها با تبدیل به فایلهایی با فرمت های استاندارد نظیر     stl، به نرم افزاری واسط منتقل شده و در آنجا تبدیل به کدهای قابل فهم برای دستگاههای پرینتر سه بعدی می شوند. کنترل بازوهای حرکتی پرینترهای سه بعدی توسط مدارهای کنترلی و یا کامپیوتر انجام می گیرد.

اگر چه پرینتر های سه بعدی و نمونه سازی سریع طیف وسیعی از رشته ها و کاربرد ها را در بر میگیرد ولی به دلیل پتانسیل بالای این تکنولوژی، هروز بر تعداد صنایع و افراد استفاده کننده از این تکنولوژی افزوده می شود.رسالت اصلی پرینتر های سه بعدی پیش تولید یا نمونه سازی اولیه  Prototyping است.

به این معنی که می توان از آنها جهت ساخت نمونه اولیه از هر نوع قالب، جسم و یا شی کاربردی استفاده کرد.

 

 

تصور کنید که برای تولید محصول مورد نظرتان (برای مثال یک لیوان یا بطری) در حال برنامه ریزی هستید.طرح اصلی آن را در ذهن و حتی بر روی کاغذ کشده اید. برای این که رئیس تان را جهت تولید انبوه این محصول قانع کنید نیاز به پیش تولید این نمونه ی اولیه دارید. نمونه ای که دقیقاً ویژگی ها و مشخصات طرح شما را نشان داده و رئیس شما بتواند ان را در دست گرفته و لمس کند.

بهترین گزینه برای شما پرینتر سه بعدی خواهد بود!  به راحتی متوانید توسط هر کدام از نرم افزارهای سه بعدی طرح سه بعدی خود را رسم کنید. و روی میز کارتان طرح اولیه را با مشخصات و ابعاد طرح نهایی بسازید!

حالا با نشان دادن این نمونه به رئیس تان  و گرفتن تایید نهایی می توانید وارد مرحله قالب سازی شده و با آسودگی خیال بدون اضطراب از هزینه های سنگین تغییر قالب اقدام به تولید انبوه محصول خود کنید.

شاید شما یک پزشک باشید و در حال تدارک برای انجام عمل سخت و حساس بر روی جمجمه ی آسیب دیده یک بیمار. شما با استفاده از فایل سیتی اسکن جمجمه ی بیمار می توانید با کمک پرینتر های سه بعدی نمونه ی جمجمه ی بیمار را ساخته و قبل از انجام عمل ، در جلسه تیم جراحی، نحوه و کیفیت عمل را با کمک جمجمه ی شبیه سازی شده بررسی کنید.

جهت استفاده از خدمات پرینت و چاپ سه بعدی مجموعه فنی و مهندسی هوردیس میتوانید فایل سه بعدی خود را با فرمت stl و یا سایر فرمت های خروجی از نرم افزارهای سه بعدی به آدرس info@hordis.ir ارسال نمایید.

تیم فنی ما پس از بررسی فایل ارسال شده و امکان ساخت با شما تماس خواهند گرفت و در کوتاهترین زمان ممکن ، قطعه یا مجموعه قطعات پرینت شده را به شما تحویل خواهند داد.