شماره تماس:(+98)9907076425

ماکت سازی

2021-06-26 16:04:10 | هوردیس

ماکت سازی


 

ماکت های معماری


ماکت های معماری مدل های فیزیکی ارائه دهنده پروژه های معماری هستند که به منظور ارائه مفاهیم پروژه به متخصصین و یا ارائه آن به کارفرما و عموم  به روشی ساده وقابل فهم باشند ساخته میشوند. ماکت های معماری ابزاری است که برای نمایش،ارائه ،جلب سرمایه گذاری ،اخذ مجوز،وبازاریابی وفروش به کار میرود. نمونک یا ماکت، نمونه ای کوچکتر و ساده تر از آنچه قرار است ساخته شود، می باشد.
 

ماکت سازی با پرینت سه بعدی شیراز

ماکت نمونه مناسبی برای ارائه به افراد غیر متخصص و کسانی است که قصد دارند در زمان کوتاه اطلاعاتی از یک پروژه کسب نمایند، بسیاری از کارفرمایان غیر متخصص که توانایی خواندن نقشه ها و طرح های روی کاغذ را ندارند، با مشاهده ماکت های سه بعدی اطلاعات بسیاری کسب می کنند و حتی ایده هایی برای اصلاح نمونه اولیه ارائه می نمایند.

پرینتر و ماکت شیراز

 

ماکت به مهندسین معماری و عمران در نمایش ایده ذهنی خود به سایرین و مجسم ساختن بنایی که قرار است در طولانی مدت احداث شود، کمک خواهد کرد.

همچنین یکی از علل اصلی ماکت سازی، بررسی نمونه ای بسیار ارزان تر، ساده تر و گاهی کم حجم تر از طرح اصلی، برای پی بردن به ایرادات طراحی، اصلاحات و کسب ایده های جدید است.

مثل ماکت هواپیماها، نمونه های اولیه خودروها و  گاهیاز ماکت ها برای نمایش سه بعدی نقشه یک منطقه نیز استفاده می گردد.

برخی از مدلهای طراحی شده توسط طراحان و معماران هستند که از سطوح دارای انحنا و پیچیدگی های خاصی برخوردار هستند که با روش های معمول ماکت سازی قابلیت ساخت را ندارند یا اینکه بسیار زمان بر و دارای دقت کمی هستند؛ که با استفاده از پرینت سه بعدی می توان جزئیات را با دقت بالا و در زمان بسیار کمی ساخت

معماری و ماکت سازی با پرینتر سه بعدی در شیراز

اگر قصد کاهش هزینه پرینت سه بعدی ماکت را دارید:

۱- سعی کنید تا حد امکان ماکت را به پارت های مجزا تفکیک کنید و تک تک خروجی بگیرید. (این کار نقش بسزایی در افزایش کیفیت ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی و کاهش زمان ساخت دارد)

۲- اگر برای شما این امکان وجود دارد که سقف ماکت را در آخر مونتاژ کنید سقف را به صورت جداگانه خروجی بگیرید. (این کار نقش بسزایی در کاهش زمان ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی دارد)

۳- اجزایی از ماکت که قابل ساخت با روش های دیگر مثل لیزر هستند و دقت و جزئیات خاصی ندارند را با روش دیگر بسازید.

ماکت سازی پرینتر3بعدی شیراز