شماره تماس:(+98)9907076425

آتل پا

2021-02-20 10:37:35 | هوردیس

آتل پا


 از آتل‌های ارتوپدی به عنوان اقدامات اولیه برای حمایت از اندام آسیب‌دیده هم در شرایط اورژانسی و هم بعنوان درمان قطعی استفاده می‌شود.

هدف از آتل‌بندی در ارتوپدی بی‌حرکت کردن و محافظت از اندام مصدوم، کمک به بهبودی و کاهش درد است. از انواع  آتل در بخش‌های مختلف بدن از جمله پاها استفاده می‌شود.

آتل پرینت سه بعدی در شیراز

 

منظور از گچ گیری اندام استفاده از ماده ای مانند گچ یا فایبرگلاس برای ایجاد یک قالب محکم در اطراف اندام است تا از حرکات بعضی مفاصل آن جلوگیری شود. هدف اینست تا مفصل یا استخوان های اطراف آن برای مدتی بیحرکت باشند تا آسیب های ایجاد شده در آنها یا مشکلات بافتی آنها بهبود یابد. آتل نوعی قالب است که یک طرف اندام را گرفته و از طرف دیگر باز است.هم آتل و هم گچ باید طول کافی را داشته باشند. این طول باید به اندازه ای باشد که بتواند یک مفصل در بالای محل شکستگی و یک مفصل در پایین محل شکستگی را بیحرکت نگه دارد. نوع جدید از فیکسچرهایی که که در این حوزه استفاده میشود فیکسچرهایی هستند که بوسیله پرینت سه بعدی ساخته می شوند.
این فیکسچرها از زیبایی بالایی برخوردارند و همینطور اینکه مشکلی نیز در مقابل استفاده در آب ندارند.

حدمات پرینت سه بعدی و پزشکی در شیراز

پس از تهیه اسکن از پای بیمار و تهیه فایل سه بعدی از فیکسچر ، نوبت به ساخت با پرینتر سه بعدی می رسد که میتوان از رنگ های مختلف استفاده کرد.
این فیکسچرها برای اعضای مختلف بدن مثل دست ، انگشتان دست و پا و ... استفاده میشود.